Основні етапи виробництва кованих перил для сходів

 

  1. Зняття розмірів. Це не складний етап, який, однак, вимагає значного досвіду.
  2. Прогинання нижньої і верхньої полос перил по формі сходів. Це самий важливий і складний етап, адже ці полоси є основою майбутніх перил і вони мають бути правильно підігнані під сходи з дотриманням конкретних вимог. Потім по формі цих полос прогинається поручень, за який тримається мешканець під час переміщення сходами. До поручня перил особливі вимоги, адже він має бути ретельно зачищений і такий, щоб було зручно опиратися на нього під час руху. На жаль іноді, з огляду на неправильні сходи, приходиться обирати середній варіант між зручністю і красою. Верхня і нижня полоси, а також поручень, які виготовлені по формі сходів, опираються на вертикальні опорні стовпи, що кріпляться до сходів. Варто звернути увагу на те, що для виробництва перил в будинку чи в дворівневій квартирі використовується спеціальний металопрокат: сталева полоса 25х12, 20х10 або 16х8. Вироби з даного металопрокату мають багатий і добротний вигляд.
  3. Підготовка проектів малюнків перил. Художник адаптує обраний узор під форму конкретного перила.
  4. Виготовлення кованих мотивів чи балясин згідно підготовлених малюнків. Проекти малюнків чи ескізів попередньо узгоджуються із замовником.
  5. Заповнення проміжків між стовпами і полосами підготовленими кованими узорами чи балясинами.
  6. Зачистка зварних швів – це тяжка праця, яка вимагає не лише досвіду та навиків, але і наявності спеціального інструменту: болгарок з подовженим носом, болгарок з регулюванням обертів та різного роду фрез.
  7. Грунтування виробів та їх фарбування. Процес потребує відповідних умов: наявність покрасочної камери. Клієнт може замовити будь-яку фарбу за кольором RAL. Для фарбування використовуються якісні фарби іноземного виробництва, провірені часом. Для виробів всередині будинку клієнтам пропонуються матові фарби, а для зовнішніх робіт – глянцеві.