Основні етапи виробництва кованих перил для сходів
- Зняття розмірів. Це не складний етап, який, однак, вимагає значного досвіду.
- Прогинання нижньої і верхньої полос перил по формі сходів. Це самий важливий і складний етап, адже ці полоси є основою майбутніх перил і вони мають бути правильно підігнані під сходи з дотриманням конкретних вимог. Потім по формі цих полос прогинається поручень, за який тримається мешканець під час переміщення сходами. До поручня перил особливі вимоги, адже він має бути ретельно зачищений і такий, щоб було зручно опиратися на нього під час руху. На жаль іноді, з огляду на неправильні сходи, приходиться обирати середній варіант між зручністю і красою. Верхня і нижня полоси, а також поручень, які виготовлені по формі сходів, опираються на вертикальні опорні стовпи, що кріпляться до сходів. Варто звернути увагу на те, що для виробництва перил в будинку чи в дворівневій квартирі використовується спеціальний металопрокат: сталева полоса 25х12, 20х10 або 16х8. Вироби з даного металопрокату мають багатий і добротний вигляд.
- Підготовка проектів малюнків перил. Художник адаптує обраний узор під форму конкретного перила.
- Виготовлення кованих мотивів чи балясин згідно підготовлених малюнків. Проекти малюнків чи ескізів попередньо узгоджуються із замовником.
- Заповнення проміжків між стовпами і полосами підготовленими кованими узорами чи балясинами.
- Зачистка зварних швів – це тяжка праця, яка вимагає не лише досвіду та навиків, але і наявності спеціального інструменту: болгарок з подовженим носом, болгарок з регулюванням обертів та різного роду фрез.
- Грунтування виробів та їх фарбування. Процес потребує відповідних умов: наявність покрасочної камери. Клієнт може замовити будь-яку фарбу за кольором RAL. Для фарбування використовуються якісні фарби іноземного виробництва, провірені часом. Для виробів всередині будинку клієнтам пропонуються матові фарби, а для зовнішніх робіт – глянцеві.